HLPF '21 officieel side-event: klimaatverandering en mensenrechten.
19u00 - 21u00


Onze VN-jongerenvertegenwoordigers organiseren het officiële Belgische side-event voor het internationale High Level Political Forum voor Duurzame Ontwikkeling rond klimaatrechtvaardigheid.
Op 7 juli om 19u vindt het officiële Belgische side event op het High Level Political Forum plaats dat dit jaar opnieuw georganiseerd wordt door de Belgische VN-jongerenvertegenwoordigers, samen met hun collega’s uit Nederland, Duitsland, Zweden en Ierland en internationale instanties die jongeren vertegenwoordigen (World Youth for Climate Justice, UN Major Group for Childeren and Youth en YOUNGO).
Het thema van dit jaar is klimaatrechtvaardigheid en de link tussen klimaatopwarming en mensenrechten. Lees de volledige beschrijving.
Als VN-jongerenvertegenwoordigers willen we via dit side-event het initiatief van World’s Youth for Climate Justice (WYCJ) onder de aandacht brengen en ondersteunen. WYCJ is een internationaal jongereninitiatief (gestart vanuit de Pacifische eilanden) dat pleit bij de VN voor het vragen van een rechtsadvies aan het Internationaal Gerechtshof over de effecten van klimaatverandering voor de mensenrechtenverplichtingen van Staten, en de invulling van het begrip ‘intergenerationele rechtvaardigheid’. Klimaatrechtvaardigheid staat in dit initiatief centraal.
In de online talkshow zullen verschillende internationale sprekers hun inzichten delen over deze campagne en over hoe zij denken dat we naar klimaatrechtvaardigheid kunnen streven.
Wie zijn de sprekers?
Mrs. Mary Robinson: vroegere United Nations High Commissioner for Human Rights
Daniil Ukhorsky & Aditi Shetye: studenten die meeschreven aan het World Youth for Climate Justice juridisch rapport
Solomon Yeo: oprichter World Youth for Climate Justice
Prof. Hajer Gueldich: General Rapporteur African Union International Law Commission
Saher Baig: global coordination team member Youth Constituency of the UNFCCC (YOUNGO)